leczenie próchnicy dentysta gliwice

Czym jest próchnica zębów?

Próchnica zębów dotyczy prawie 95% dorosłych pacjentów. Niestety okazuje się, że coraz częściej dotyka także dzieci. Nawet ponad połowa maluchów do trzeciego roku życia ma problem z próchnicą. Jest to poważna kwestia, która nie tylko wpływa na estetykę szkliwa zębów, ale także może uszkodzić nerwy i korzenie. Dlatego niezwykle istotna jest wizyta u profesjonalnego dentysty w Gliwicach, który zdiagnozuje objawy i podejmie leczenie chorego zęba, by nie doprowadzić do dalszych konsekwencji.

Jak wygląda leczenie próchnicy

Warto podkreślić, że jeśli pacjenta dotyczy pierwotne stadium próchnicze to ubytek minerałów jest możliwy do wyrównania za pomocą lakieru fluorkowego, lub innych preparatów zawierających odpowiednio dobrane związki. Z kolei standardowe leczenie próchnicy polega na nawierceniu zęba i zamknięciu ubytku poprzez sztuczne wypełnienie. Dentysta Gliwice stosuje do tego zabiegu wolne od BPA (bisfenolu A) wypełnienia z kompozytu. Dzięki nowoczesnemu znieczuleniu zabieg jest bezbolesny, a czas jego trwania wynosi od 30 minut do 1 godziny.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jednak warto pamiętać, że niezwykle istotnym czynnikiem jest zapobieganie pojawianiu się próchnicy. Jest to możliwe, dzięki właściwej higienie jamy ustnej, a także odpowiedniemu żywieniu. Dieta ma ogromne znaczenie i wpływa na kondycję zębów. Ponadto warto pamiętać o systematycznym szczotkowaniu zębów – minimum dwa razy dziennie przez około 2 minuty. Nie należy zapominać o nitkowaniu zębów oraz stosowaniu środków do czyszczenia języka, a także płynów do płukania jamy ustnej, które minimalizują namnażanie się bakterii.

Zainteresowały Cię usługi dentysty z Gliwic?