Nowoczesne implanty Gliwice

implanty gliwice

Nowoczesna technologia implantologiczna

Implantologia jest zabieg polegający na wszczepianiu implantów zębowych w postaci tytanowych śrub, które zostają umieszczone w kości szczęki, bądź żuchwy, a po wygojeniu są podstawą, która służy do odbudowy protetycznej.

Jak przeprowadza zabiegi implantologiczne dentysta w Gliwicach?

Zabiegi implantologiczne dentysta Gliwice poprzedza przygotowaniem fachowego planu leczenia. Ponadto odbywa się wnikliwa diagnostyka przy użyciu tomografii komputerowej. Za sprawą tomografu można uzyskać pełny obraz diagnostyczny kości, korzeni, stawów oraz zębów, co wpływa na precyzyjną analizę, a także ocenę sytuacji pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu ważnym etapem jest także przeprowadzenie symulacji prawidłowego wszczepienia implantów w 3D. Warto dodać, że leczenie implantologiczne może być stosowane jako uzupełnienie licznych braków w uzębieniu, bądź pojedynczego braku zęba.

Nowoczesne implanty - stomatologia Gliwice

W gabinecie stomatologicznym w Gliwicach specjalista kładzie duży nacisk na wysokiej jakości implanty, dzięki czemu pacjent może cieszyć się właściwie przeprowadzonym zabiegiem do końca życia. Proponowane pełnoceramiczne korony cyrkonowe na implancie wyglądają identycznie jak naturalny ząb. W dodatku są niezwykle wytrzymałe i cechuje je duża estetyka.