Skaling i piaskowanie Gliwice

skaling zębów gliwice, higienizacja gliwice

Na czym polega higienizacja? (skaling i piaskowanie)

Zabieg higienizacji jest to profesjonalne oczyszczanie zębów, które jest wykonywane przez specjalistę. Za sprawą tej usługi dentysta z Gliwic usuwa zalegający kamień nazębny. Ponadto eliminowane są osady powierzchniowe oraz bakteryjna płytka nazębna. Usługa przeprowadzenia pełnej higienizacji może trwać około 20-30 minut, w zależności od nagromadzenia zalegającego kamienia na zębach.

Co to jest skaling? Dentysta z Gliwic zadba o piękny uśmiech swoich pacjentów

Skalingiem nazywany jest profesjonalny zabieg usuwania zalegającego kamienia nazębnego. Taka sytuacja ma miejsce w wyniku nieodpowiednio prowadzonej higieny jamy ustnej. Dochodzi w efekcie do odkładania się płytki nazębnej. Ma na to wpływ zaleganie śliny, nagromadzenie bakterii oraz odkładanie resztek pokarmowych. Zabieg skalingu wpływa na zatrzymanie rozwoju bakterii, które powodują ubytki próchnicze, a także są przyczyną paradontozy. Dlatego niezwykle istotne jest systematyczne usuwanie zalegających złogów. Wyróżnia się dwa rodzaje skalingu: naddziąsłowy oraz poddziąsłowy. Przeprowadzanie tego typu usługi powinno być wykonywane dwa razy w roku.

Czym jest zabieg piaskowania?

Piaskowanie jest niezwykle często wykonywaną usługą w gabinecie stomatologicznym. Ma na celu poprawę higieny jamy ustnej. Polega na oczyszczanie zębów z nagromadzenia osadu oraz kamienia. Do tego zabiegu używa się tłoczonej pod ciśnieniem zawiesiny z granulkami substancji czyszczącej. Piaskowanie także występuje naddziąsłowe i poddziąsłowe.

Piaskowanie pomaga w usunięciu osadu, a także przebarwień, które występują w okolicy kieszeni zębowych. Zabieg dentysta z Gliwic przeprowadza do 30 minut. Piaskowaniu każdy pacjent powinien poddawać się średnio co 6 miesięcy, jednak w sytuacji do zwiększonej tendencji do odkładania się osadu, bądź przebarwień takie zabiegi powinny być wykonywane częściej. Ponadto piaskowanie zaleca się przeprowadzać przed zabiegiem wybielania zębów. Jest to szybki, a zarazem bezbolesny sposób usuwania zalegających niedoskonałości. Prawidłowa higienizacja daje efekt bielszych zębów już po pierwszej wizycie.

piaskowanie zębów gliwice