Wizyta adaptacyjna u dentysty w Gliwicach

wizyta adaptacyjna u dentysty w gliwicach

Wizyta adaptacyjna u dentysty. O czym warto pamiętać?

Wizyta adaptacyjna jest to niezwykle istotny element mający na celu przystosowanie dziecka do spotkań ze stomatologiem. Już od najmłodszych lat rodzice powinni starać się budować w dzieciach zdrowe nawyki. Pierwszym z nich jest odpowiednia pielęgnacja zębów i systematyczne dbanie o ich czyszczenie, a drugim to regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Dzieci nie powinny odczuwać lęku przed stomatologiem

Dzieci często odczuwają lęk przed wizytami u stomatologa, dlatego warto od najmłodszych lat systematycznie aranżować spotkania i to jeszcze w sytuacji, kiedy ząbki nie wymagają leczenia.

Strachu przed dentystą można uniknąć właśnie dzięki wizytom adaptacyjnym, których głównym celem jest zbudowanie zaufania małego pacjenta do swojego stomatologa. Dentysta Gliwice, dzięki swojemu doświadczeniu, a także indywidualnemu podejściu do małego pacjenta potrafi stworzyć niezwykle miłą atmosferę, w której maluch nabywa nie tylko zaufania, ale także chęci na kolejne wizyty.

Kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta adaptacyjna?

Pierwsza wizyta adaptacyjna powinna odbyć się w ciągu 12 pierwszych miesięcy życia, a kolejne powinny odbywać się co 6 miesięcy.

Takie spotkania pomogą nie tylko w nawiązaniu pozytywnych relacji, ale także w odpowiednim zadbaniu o stan uzębienia dzieci. Ważne jest, aby dziecko poznało stomatologa od pozytywnej strony – osoby, która dba o jego piękny uśmiech oraz zdrowie, jest życzliwa, a nie powinna kojarzyć im się tylko z bólem, bądź nieprzyjemnym dźwiękiem narzędzi.

Wizyty adaptacyjne przebiegają w sposób przyjemny oraz bezstresowy. Specjalista potrafi we właściwy sposób podejść do małego pacjenta, zaspokoić jego ciekawość, a także zapoznać z narzędziami dentystycznymi i ze swoją pracą.

wizyta adaptacyjna dentysta gliwice