leczenie zepsutych zębów gliwice

Wpływ zepsutych zębów na organizm

Każda osoba musi mieć na uwadze, że zepsute zęby mają ogromny wpływ na cały organizm. Duża ilość bakterii nagromadzonych w jamie ustnej przenika do krwiobiegu. Oznacza to, że bakterie z jamy ustnej oraz zepsutych zębów trafiają do całego organizmu zwiększając tym samym możliwość wystąpienia różnych chorób.

Jakie choroby mogą wystąpić od psujących się zębów?

Jak wiadomo bakterie trafiają do krwiobiegu dlatego mogą one przenikać między innymi do serca w tym samym zwiększając ryzyko wystąpienia zawału czy wystąpienia zapalenia wsierdzia – te choroby są stanem bezpośredniego zagrożenia życia. To nie jedyne niebezpieczeństwa jakie czyhają w związku z nieleczonymi zębami. Bakterie występujące w jamie ustnej mogą przyczynić się także do choroby reumatycznej oraz kłębuszkowego zapalenia nerek, a także licznych chorób ogólnoustrojowych, dlatego w sytuacji wystąpienia próchnicy należy skontaktować się z fachowcem. Dentysta Gliwice oceni stan zębów, a także dobierze właściwe leczenie, aby zminimalizować ryzyko przedostawania się bakterii do organizmu.

Rozwój próchnicy jest to dość złożony proces zależny od kilku czynników. Najważniejszym elementem wpływającym na ten stan jest wysoka podaż cukrów, a także rozwój bakterii w jamie ustnej. Na powstawanie próchnicy wpływa niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także dieta. Niezwykle istotne są systematyczne wizyty u dentysty Gliwice, który oceni stan zębów i we właściwym momencie wdroży odpowiednie leczenie. Warto zwrócić uwagę, że na rozwój próchnicy ma wpływ także podatność pacjenta związana z czynnikami genetycznymi, a także stanem układu odpornościowego. Próchnicy nie należy lekceważyć, ani pozostawiać bez leczenia, ponieważ zaniedbanie takiego stanu doprowadza do większych powikłań.

Zainteresowały Cię usługi dentysty z Gliwic?